Ana Sayfa / BIG BUILDERS / E2 Genç Mühendisler STEM Programı

E2 Genç Mühendisler STEM Programı

.

User Rating: Be the first one !

ETKİNLİK ADI: E2 Genç Mühendisler Robotik ve STEM Programları

TARİH: Okul Dönemi Boyunca Düzenli Program

BAŞLANGIÇ: 

03 Eylül’de deneme seansına katılabilirsiniz.

10-11 Eylül veya 17-18 Eylül veya 24-25 Eylül haftalarında başlayacak gruplarımıza kayıt olabilirsiniz. 

PROGRAMLARIMIZ:

Big Builders              ( 4-6 Yaş Grubu )        : 8 Haftalık 1. Dönem 1.920TL

Bricks Challenge       ( 6-9 Yaş Grubu )       : 8 Haftalık 1. Dönem 2.240 TL

Robotik Proje Grubu ( 10-13 Yaş Grubu )  : 8 Haftalık 1. Dönem 2.400 TL

Robotik Kodlama *  ( 7-9 Yaş Grubu )      : 8 Haftalık 1. Dönem 2.560 TL   

*Bricks Challenge programında en az 3 dönem bitirmiş öğrencilerimiz için uygundur.

YER :  E2 Genç Mühendisler Eğitim Merkezi – AKARETLER

ADRES : Süleyman Seba Cad. Acısu Sk. Tahsinbey Apt. No:1 Kat:1 D:7, Akaretler Beşiktaş – İstanbul

DENEME DERSLERİ : İlk defa katılan öğrencilerimiz (ücretli) deneme dersine katılabilirler.

SEANSLAR:

TELAFİ DERSLERİ: 8 haftalık dönem boyunca toplam 1 telafi hakkınız olacaktır. Telafi hakları kullanımı, katılamayacağınız bir dersimizden en az 2 gün önce haber verdiğiniz takdirde geçerli olacaktır ve aynı kur içinde en fazla 1 telafi hakkı ile sınırlıdır. 

Satın Al

BIG BUILDERS HAKKINDA:

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek. Bu program boyunca öğrencilerimiz hafta başka bir konu öğrenip, onlara temin edeceğimiz K’NEX® ve benzeri yapı oyuncaklarından oluşan özel kitlerle, öğrendikleri konularla ilintili 3 boyutlu modeller inşa edecekler.

BRICKS CHALLENGE HAKKINDA:

Öğrencilerimiz işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımı ardından onlara temin edeceğimiz özel motorize LEGO® kitleri ile haftanın konusu ile bağlantılı 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler.

ROBOTİK PROJE GRUPLARI HAKKINDA:

Bu programla, bir makinenin çalışma prensibinin fiziksel, matematiksel ve teknik yönlerini inceleyen çocuklar, kendi makinelerini inşa etmek için izlemeleri gereken en uygun ve verimli yöntemi bulmayı öğrenecekler.

Öğrencilerimiz ileri mühendislik seviyesinde düşünmeyi, problemleri doğru analiz etmeyi ve en verimli şekilde çözmek için fiziği ve matematiği kullanmayı öğrenecekler. Normalde onlara komplike gelen konuları anladıkları için çok daha sevecekler.

ROBOTİK KODLAMA HAKKINDA:

Bu programda öğrencilerimiz kendi robotlarını yapmakla kalmıyor onları belirli hedeflere göre programlıyor. 

Öğrenciler her derste, önceden belirlenmiş komutları yerine getirecek robotlar yapmaya çalışırlar. Hedefimiz öğrencilerin bilgisayarda algoritma yaratma becerilerini ve yazılan kodların uygulamadaki sonuçlarını anlama becerilerini geliştirmek.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.