Ana Sayfa / BIG BUILDERS / E2 Genç Mühendisler Sömestir Programı

E2 Genç Mühendisler Sömestir Programı

.

ETKİNLİK ADI: Genç Mühendisler Robotik STEM Kampı

TARİH: Sömestir ( 23 Ocak – 04 Şubat )

ETKİNLİK ÖZETİ: Haydi çocuklar, Robotik STEM kampı zamanı!

Birlikte keşfetmek, icat etmek, eğlenerek öğrenmek ve yeni oyunlar kurmak için sizi kampımıza bekliyoruz! Sömestirde yarım günlük kamp programlarımız 6-8 yaşlar için uygundur. Özel atölyelerimiz 4-6 yaşlar ve 9-12 yaşlar için uygundur.

İlk defa bu kampımızda 9-12 yaş grubunun robotik kodlama programımızla ( Robo Bricks ) tanışabileceği  özel atölyeler planladık.

 

KATILIM KOŞULLARI:

Robotik STEM (6-8 Yaş Grubu ) – Yarım Günlük Kamp ( 10:30 – 13:00 )

1 Günlük Katılım Ücreti : 500 TL
3 Günlük Katılım Ücreti : 1.400 TL
5 Günlük Katılım ücreti : 2.200 TL 
10 Günlük Katılım Ücreti :4.000 TL

Big Builders ( 4-6 Yaş Grubu ) – Tek Seferlik Atölye ( 14:00 – 14:45 )

1 Günlük Katılım Ücreti : 350 TL
4 Günlük Katılım Ücreti : 1.200 TL

Robotik Kodlama ( 9-12 Yaş Grubu ) – Tek Seferlik Atölye ( 15:00 – 16:30 )

1 Günlük Katılım Ücreti : 450 TL
4 Günlük Katılım Ücreti : 1.600 TL

Fiyatlarımıza 18% KDV Dahildir.

İndirimler : 10% kardeş indirimi bulunmaktadır.

Telafiler : Kamp programında telafi bulunmamaktadır.

Satın Al

SEANSLAR VE PROGRAM BİLGİLERİ :

 

ROBOTİK STEM (6-8) KAMP PROGRAMI : 

Kampımızda, güne oyunla başlıyoruz ve oyunla bitiriyoruz.

İkinci bölümde, o gün yapacağımız üç boyutlu modelimizin, gerçek hayatta nasıl kullanıldığını gösteren film / çizgi film gösterimlerimiz olacak.

Üçüncü bölümde, özel hazırladığımız harika LEGO®️ modellerimizi inşa ediyoruz ve bol bol oynuyoruz.

Ödüllü STEM programımız, çocuklar mekanik ve robotik modelleri keyifle inşa ederken, onları gerçek hayatta gördükleri makinelerin temel çalışma prensipleriyle tanıştırıp, eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyor. Güçlü bir vinç nasıl yapabiliriz ? Çamaşır makinesi merkezkaç kuvvetini nasıl kullanıyor ? Arabada hareketin iletimi nasıl gerçekleşiyor ?

Öğrencilerimizle her atölyemizde farklı bir bilim konusunu konuşacağız ve bu bilim konusuyla direk bağlantısı olan bir model inşa edeceğiz.

Bu programla, bir makinenin çalışma prensibinin fiziksel, matematiksel ve teknik yönlerini inceleyen çocuklar, kendi makinelerini inşa etmek için izlemeleri gereken en uygun ve verimli yöntemi bulmayı öğrenecekler.

BIG BUILDERS (4-6) HAKKINDA:

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek. Bu program boyunca öğrencilerimiz hafta başka bir konu öğrenip, onlara temin edeceğimiz K’NEX® ve benzeri yapı oyuncaklarından oluşan özel kitlerle, öğrendikleri konularla ilintili 3 boyutlu modeller inşa edecekler.

ROBOTİK KODLAMA (9-12) HAKKINDA:

Bu programda öğrencilerimiz kendi robotlarını yapmakla kalmıyor onları belirli hedeflere göre programlıyor. 

Öğrenciler her derste, önceden belirlenmiş komutları yerine getirecek robotlar yapmaya çalışırlar. Hedefimiz öğrencilerin bilgisayarda algoritma yaratma becerilerini ve yazılan kodların uygulamadaki sonuçlarını anlama becerilerini geliştirmek.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.