Ana Sayfa / BRICKS CHALLENGE / Online Bricks Challenge (6-10 Yaşlar İçin)

Online Bricks Challenge (6-10 Yaşlar İçin)

.

ETKİNLİK: Online Bricks Challenge STEM Programı ( Sertifikalı )

DÖNEM : 6 hafta ( haftada bir gün )

YER: Online atölyelerimiz ZOOM üzerinden gerçekleştirilecektir.

ÜCRET:  Bricks Challenge kiti ve 6 Online Atölye içeren paket ücretimiz toplam 3.350 TL’dir. Devam ettiğinizde her 6 haftalık dönem 1.290 TL olmaktadır.

GRUPLAR: Sınıf kapasitesi her atölye için toplam 6 kişidir. Yakın yaşlar aynı sınıfta gruplandırılmaya çalışılacaktır.

TELAFİ DERSLERİ: 30 Haftalık Bricks Challenge programının tamamı boyunca toplam 2 telafi hakkınız olacaktır. Telafi hakları kullanımı, katılamayacağınız bir dersimizden en geç 2 günce önce haber verdiğiniz takdirde geçerli olacaktır ve aynı kur içinde en fazla 1 telafi hakkı ile sınırlıdır. Telafi dersleri 2 hafta içinde planlanacaktır. 

Satın Al

ETKİNLİK HAKKINDA:

Programımıza katılan öğrencilerimize, Young Engineers tarafından özel olarak üretilen ve 421 parçadan oluşan (motor ve pil kutusu dahil) özel kitlerimiz temin ediliyor ve kitler öğrencilerimizin oluyor. Bu kite sahip öğrencilerimiz, her biri 6 online atölyeden oluşan diğer dönemlerimize,  1.290TL ( KDV Dahil ) dönem ücreti ödeyerek katılabilecektir.

Bu kite sahip öğrencilerimiz Brick Challenge ( 30 hafta ) programını  bitirdikten sonra, daha ileri seviye olan Galileo Technic ( 30hafta ) programına da aynı kit ile katılabileceklerdir. 11-14 yaş grubu öğrencilerimiz Bricks Challenge’ın son kurundan başlayarak hızlıca Galileo Technic’e geçeceklerdir.

Pandemi şartlarına bağlı olarak bu program hem yüz yüze hem de online uygulanabilmektedir. Yüz Yüze eğitimlerin açılma tarihleri sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

Programımız, çocuklar mekanik ve robotik modelleri keyifle inşa ederken, onları gerçek hayatta gördükleri makinelerin temel çalışma prensipleriyle tanıştırıp, eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyor.

Programın 25 haftalık bölümünü bitiren öğrencilerimiz STEM sertifikası almaya hak kazanıyor. 

Öğrencilerimiz, işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımının ardından onlara daha önce temin edilmiş özel motorize kitler ve online öğrenci portalımız üzerinden paylaşılan yönergeler sayesinde 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Fen bilimleri ve teknoloji alanlarının en önemli isimlerinden Leonardo da Vinci, Isaac Newton ve Arşimed öğrencilerimizin program süresince tanıyacakları bilim insanlarından sadece birkaçı.

İşlediğimiz konulardan bazıları: merkezkaç, merkezcil kuvvet, eylemsizlik kuvveti, kinetik enerji, potansiyel enerji, etki-tepki prensibi, kaldırma kuvveti, tork (dönme momenti), kaldıraç noktaları, yük dağılımı, kuvvet koruma ve açısal momentum.

KİTLER:

Motorize ve çoklu parçalı Play Machines kitleri yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA ) tarafından bu programa özel, online eğitim amaçlı olarak geliştirilmiştir. Programı satın aldığınızda size temin edilecek olan kit, 421 parça, motor, pil kutusu, lastik ve bu parçaları içine koyacağınız çoklu bölmeli düzenleyiciden oluşur. Parçalar LEGO® ile uyumludur. Kit size açılmamış halde, paketli olarak teslim edilir. Pil kutusunu çalıştırmanız için gerekli pilleri içermez.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz